Jotkin juomat tuntuvat iltapäivältä kukkaniityllä. Honey Lavender Iced Latte on juuri sellainen – mieto, makea, kukkainen ja tasapainoinen.
Kun hunaja sulaa espressoon ja laventeli levittää herkkää tuoksuaan, syntyy rauha, joka leviää koko kehoon. Kylmä maito ja jää pitävät kokonaisuuden kevyenä ja juomavalmiina.
Laventeli tuo aromaattista syvyyttä, joka tekee juomasta ihanteellisen rauhallisiin hetkiin. Kun tarvitset tauon. Kun haluat vain olla.
Honey Lavender Iced Latte
Elegantti, aromaattinen kesäjuoma.
Ainekset:
-
1 espressokapseli
-
Kylmää maitoa (haluamaasi vaihtoehtoa)
-
1 tl hunajaa
-
1 tl laventelisiirappia
Valmistus:
-
Sekoita hunaja kuumaan espressoon.
-
Kaada kylmä maito jäiden päälle.
-
Sekoita maitoon laventelisiirappi.
-
Viimeistele espressolla.
Olemme valmistaneet jokaisen tämän sarjan juoman omalla ONYX Cookware -kapselikahvinkeittimellämme – koska sillä on helppo saada juuri oikea maku joka kerta. Useissa resepteissä on käytetty myös maidonvaahdotintamme ja jääpalakonettamme, jotka parantavat sekä rakennetta että elämystä. Kun ainekset ovat hyviä – ja välineet myös – kokonaisuudesta tulee hieman taianomaisempi.


